szukanie zaawansowane »
  FBK to duńska firma produkująca wysokiej jakości produkty przeznaczone do czyszczenia. Już od 1887 roku koncentruje się ona na segmencie profesjonalnych produktów do czyszczenia. Obecnie FBK jest jednym z liderów na świecie, odpowiadającym na coraz to nowe potrzeby klientów w zakresie sprzętu do czyszczenia.   W Polsce FBK reprezentowane jest prz ...
więcej »

Systemy higieny FBK

 

FBK to duńska firma produkująca wysokiej jakości produkty przeznaczone do czyszczenia. Już od 1887 roku koncentruje się ona na segmencie profesjonalnych produktów do czyszczenia. Obecnie FBK jest jednym z liderów na świecie, odpowiadającym na coraz to nowe potrzeby klientów w zakresie sprzętu do czyszczenia.

 

W Polsce FBK reprezentowane jest przez firmę PROHACCP - lidera w dziedzinie produktów wykrywalnych przez wykrywacz metali.

Mamy nadzieję, że łącząc wysokiej jakości produkty do czyszczenia FBK z profesjonalną obsługą klienta oferowaną przez PROHACCP, będziemy w stanie zaproponować Państwu znakomite produkty i rzetelną obsługę, przy konkurencyjnych cenach.

Kodowanie kolorami w systemie HACCP

HACCP (ang. Hazard Analysis and Critical Control Points) – System Analizy Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli, jest to postępowanie mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa żywności przez identyfikację i oszacowanie skali zagrożeń z punktu widzenia wymagań zdrowotnych żywności oraz ryzyka wystąpienia zagrożeń podczas przebiegu wszystkich etapów produkcji i obrotu żywnością oraz produktami spożywczymi.
Sprzęt czyszczący FBK zapewnia eliminowanie wielu zagrożeń występujących podczas obrotu żywnością. W pierwszej kolejności eliminuje ryzyko biologiczne i chemiczne poprzez utrzymanie właściwej higieny. Ponadto system kodowania kolorami eliminuje ryzyko zakażenia krzyżowego pomiędzy strefami (np. ze strefy gdzie jest surowe mięso do strefy, w której jest już mięso po obróbce cieplnej). Wreszcie łatwa identyfikacja kompletności sprzętu czyszczącego dzięki wydzielonym strefom i tablicom cieni co eliminuje ryzyko ciała obcego (ryzyko, że zgubiony sprzęt wpadnie do żywności).

Dlaczego należy używać kodowania kolorami?

1.      Kodowanie kolorami umożliwia podzielenie zakładu na zamknięte strefy oznaczone odmiennymi kolorami.

2.      W znaczący sposób minimalizowane jest ryzyko zakażenia krzyżowego.

3.      System higieny FBK to aż 10 kolorów umożliwiających wyodrębnienie do 10 wydzielonych stref.

Sprzęt do czyszczenia kodowany kolorami w sposób znaczący pomaga firmom produkującym żywność, w których wymagane jest odizolowanie poszczególnych stref w których jest produkowana żywność, tak aby uniknąć zakażenia krzyżowego. Wiele publikacji z zakresu higieny żywności zaleca aby używać kodowania kolorami aby upewnić się że sprzęt używany do np do surowców nie był używany do finalnego produktu.

FBK nie przesądza które kolory powinny być używane dla poszczególnych stref czy rodzajów żywności. Decyzja taka pozostaje w kwestii zarządzających zakładem produkcyjnym zgodnie z lokalnymi regulacjami prawnymi i procedurami danej firmy. Możliwe jest zarówno kodowanie kolorami poszczególnych stref (wydziałów) firmy jak i kodowanie kolorami ze względu na rodzaj przetwarzanej żywności.

FBK oferuje aż 11 kolorów: biały, niebieski, czerwony, żółty, zielony, czarny, pomarańczowy, fioletowy, różowy, szary i brązowy.

Sprzęt do czyszczenia kodowany kolorami

Sprzęt doczyszczenia kodowany kolorami w ostatnich latach stał się standardem nie tylko wśród liderów przemysłu spożywczego ale także w mniejszych zakładach produkcyjnych. Sprzęt do czyszczenia FBK jest w całości wykonany z danego koloru tzn że zarówno włosie, korpusy szczotek kije i uchwyty na ścianę są wykonane z danego koloru. Taki sposób kodowania powoduje możliwość natychmiastowego sprawdzenia czy sprzęt czyszczący znajduje się we właściwej strefie. Ponadto zastosowanie uchwytów na ścianę z tablicami cieni lub z etykietami oznaczającymi jaki sprzęt powinien wisieć w danym miejscu (zgodnie z zasadą 5S) możliwe jest natychmiastowe sprawdzenie czy jakiś element nie został pozostawiony na terenie produkcyjnym.

 

 

 

 

Logowanie

Nie masz konta?
Zarejestruj się

Ważne informacje

Płatności

Zobaczcie Państwo jakie formy płatności obsługujemy w naszym sklepie internetowym, jak długo trwa księgowanie przelewów na naszych kontach bankowych, jakie są numery naszych kont bankowych i w jaki sposób wystawiamy faktury VAT.

Szybki kontaktProjekt i realizacja ARENA INTERNET | Hosting HostingFirmowy.pl